Svět je obrovská knihovna...Tak se začti..

Co obnáší láska? Puzzle

Publikováno 10.05.2016 v 22:18 v kategorii Svět kolem nás, přečteno: 149x

Druhé kolo mého nového systému je tu! :) Minule jsem vám v této rubrice slíbila, že vám napíšu, co podle mě obnáší pravá a nefalšovaná láska. Nu, což ne? :DDD Pokusím se
Když se mají dva lidé rádi je to vlastně láska? Jak hodně se mají mít rádi, aby se do slova milovali? Měří se to snad nějak?
Jsou různé druhy lásky. Láska mateřská, bratrská, sesterská..jednoduše rodinná...přátelská, zvířecí, láska ke předmětu, láska k přírodě. Milovat můžeme vše. Nemluvě o poruchách takové lásky jako...no jiná orientace, nebo vkus na jiný věk než je váš. 
Pak je tu ale láska, která všechny tyto lásky, které ale k životu potřebujeme, předčí. Objeví někoho, kdo s námi založí rodinu, kterou budeme nadevše milovat, zůstane s námi do konce jeho života a bude za to rád.
Je to láska mezi dvěma rozdílnými osobami.
Tento pocit kvete v každém věku, ovšem málo kdy taková láska vydrží. 
Problémem je že doba lidi moc pobláznila. 
Touha dětí stát se brzy dospělými přetekla a i když si to nechceme přiznat a zdá se nám, že vše víme a že by jsme kde co zvládli lépe, než kdejaký dospělý, pravdou je, že máme život před sebou a spoustu času na to poznat svět stresu, strastí a starostí. 
Zkrátka, když jste dítě, nemůžete mít víc zkušeností než dospělý. A "být starší" je o zkušenostech, znalostech a úspěšných činech. O poučení z předešlých chyb, které vy jste jako mladí ani nestihli udělat.
Ale jak už to bývá, každý chce to co nemá. Děti by už chtěli být staré a dospělí a ti co poznali jejich svět, by se do těchto dětských let rádi vrátili a prožili ty chvíle, kdy něco zkusili poprvé znovu.Vraťme se ale k lásce. To, jak je to s láskou mých vrstevníků, jsem se snažila vyjádřit už v minulém článku. To tedy můžu přeskočit a můžeme se vrhnout na to, jak momentálně vypadají vztahy mezi lidmi, kteří na to mají mozek a věk.
Musím říct že tomu moc nevěřím, ale podle statistik prý počet rozvodů klesá. I když bych řekla, že aspoň dvakrát je vdaný/ženatý, snad každý druhý dospělý, kterého potkám. 
Průměrně spolu lidé vydrží 13 let, nejčastěji se ale rozvádí už po třech až pěti společných letech.
Naopak klesá intenzita sňatků.
Ovšem, tím že říkám, že počet rozvodů klesá, nemyslím, že je jich málo. Podle všeho je tu od roku 2001 50 procent manželství končících rozvodem.
Někdy je ale třeba hodit to staré za hlavu, protože někdy přece jen moc pozdě pochopíme, že jsme si zvolili špatně a naše city k druhé osobě přece jen ochably.
1000678_prumerna-doba-rozvodu-se-pohybuj

Pro mě osobně je láska něco kouzelného, co se málo kde vidí. Láska je, když jste schopní se jeden pro druhé obětovat, když na někoho myslíte každou minutu a když pro něj/ní děláte to nelepší, ne to nejlepší pro vás. Když sebe šoupnete na druhé místo. 
Upřímně mě to ale neláká a myslím, že ve vztahu jde také o to aby jste si rozuměli a že nemá šanci si něco začínat, když se neznáte. Nejkrásnější vtah vzejde z nejlepšího přátelství, ale jde o to kolik vám je. Pokud na něco takového ještě nejste připraveni, doporučila bych takové pouto neriskovat, protože někdy je méně více a vy spíš přítele jen ztratíte.
Jde o to aby jste si měli co říct, o společné zájmy....být právě jako puzzle. Empatičtí...

                              

A tímto vyhlašuji malou anketu! Do komentářů mi napište co pro VÁS láska znamená! V příštím článku v tétu rubrice nejzajímavější  myšlenku zveřejním a okomentuji. :)
- Vaše Booklet, která se zase odhodlala bý aktivní :D A vy by jste měli taky!

Komentáře

Celkem 18 komentářů

 • ... 12.05.2016 v 23:15 Krásně napsaný článek!!!! :) :3
  Bouhžel ti asi nepovím co pro mě přesně láska znamená, jelikož sama nevím a ani jsem nikdy nic takového nezažila, ačkoliv jsem si to možná kdysi naivně myslela... :D
  Prostě tohle téma je pro mě trochu tabu no XD :D
  Ale asi souhlasím s tebou :)))
  Taky jsem zastáncem toho, že by měl člověk případně ještě v mém věku si rádoby užívat "dětství" (sice jsme "nactiletí" ale děti svým způsobem ještě jsme... ) a né se na někoho vázat no a tak.... však času ještě dost :) :D
  Njn, to moje úžasné vyjadřování je prostě hrůza X´DDD
  BTW, ty lidi jsou poslední dobou nějaký chcíplí X´D Že by už infoblog upadal do zapomnění??? O.o :D


 • Booklet 14.05.2016 v 09:57 Děkuji mooc :33 ...Plně s tebou souhlasím..:) A vyjadřování máš úplně normální! :D

  BTW: Že jo! Jedinej kdo mi sem píše jsi ty a Kopřivka....Dřív psala ještě aspoň Bubble a Sophie....teď už se pomalu neozývají ani ony...:/


 • ... 14.05.2016 v 12:06 Nz ;) Jinak děkuju :D :)
  Jinak njn..... O to už to moc lidí není.... :/ :(


 • Booklet 14.05.2016 v 17:28 (Vý)Kal: X'D... No neni no :/


 • Marigold Silver Maid 17.05.2016 v 07:27 Krásný článek, máš opravdu moc hezký blog :)

  Co je pro mě láska? Nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlela, ale pro mě to zmamená asi něco velkého, to největší. To, co může mít a dávat každý. To, co zůstává. To, co činí lidi šťastnými. To, co lidé nezkrotili a nikdy nezkrotí.
  A taky to, co je i pro tebe :D


 • Anonymní 17.05.2016 v 14:14 Láska je to kdyz to s někým vydržíš celý život a věříš v ni.... To je podle mě opravdová láska... Je o vzájemném opětování....
  Ps: super članek :-D :-)


 • Booklet 18.05.2016 v 08:59 Marigold Silver Maid: Děkuji mooc ♥♥ Jinak tvůj názor je opravdu kráný ♥♥ Velice ti za něj děkuji ...:)


 • Booklet 18.05.2016 v 09:00 Anonymní: Strašně děkuju :33 ...


 • Marigold Silver Maid 18.05.2016 v 20:54 Nemáš zač ;3 To já ti děkuju za tvůj opravdu krásný blog :)) Hned jak budu mít dost času, pořádně eto tu prolezu ;D


 • Marigold Silver Maid 18.05.2016 v 20:54 *to tu XD


 • Booklet 18.05.2016 v 21:03 Marigold Silver Maid: :'O Já..já nemám slov....Zkrátka děkuji mnohokrát :) Snad zde nalezneš něco pro pobavení, či aspoň něco co ti něco dá, ať už třeba pocit z mých článků, nebo záhadné poselství z rubriky "svět kolem nás" no, uvidíš jestli se ti tu něco zalíbí :)


 • Marigold Silver Maid 18.05.2016 v 21:07 Určitě tu najdu vše, cos vyjmenovala ;) Dnes už se asi moc nepodívám, promiň, ale zítra snad můžeš čekat spršku oznámení :D
  To už vidím ;D :))


 • Booklet 18.05.2016 v 21:21 Marigold Silver Maid: Úplně v pořádku! Do ničeho tě nenutím :O :) Podívej se v klidu až budeš mít čas! :3 Už jen to, že to máš v plánu je pro mě poctou..:)


 • Marigold Silver Maid 18.05.2016 v 21:36 Už se těším, až se tu na všechno podívám! :)
  To spíš pro mě je poctou, žes přišla na můj blog :3


 • Booklet 18.05.2016 v 21:38 Marigold Silver Maid: Už nevím jak ti vysvětlit, že to byla maličkost! :'DD


 • Anet Ka 22.05.2016 v 22:22 Musim vlozit svuj zazitek.... V cervnu to budou tri roky co jsem se svym přitelem... Zacalo to tak ze za mnou porad dolezal a balil me... To trvalo asi dokonce 20 mesicu!!! No a ja porad chodila s frajerama a jeho jsem brala jako friend zone.... Kdyz se ale vsichni frajeri se mnou rozesli tak jsem si ho docela oblibila... Je fakt strasne hodny a neodkopl me kdyz jsem se po tom vsem zase přivrátila... A v tu chvili jsem pochopila co je to laska.... Je souzena... I kdyz nechces s nikym byt protoze at uz je to cokoli, tak to stoji za to s nim zkusit.... Dneska uz nejsou zadni hodni kluci co nepijou, nekouri a tak.... Ja takoveho nasla... Totez preji i vam vsem....

  Moc hezky článek... :-) :-D


 • Booklet 24.05.2016 v 21:24 Anet Ka: To je moc krásný :3 a moc ti to přeji. Jinak moc děkuji :)


 • Anet Ka 25.05.2016 v 21:52 Jo takovych si vazi snad kazda:-D :-D Děkuju :3


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?via GIPHY