Svět je obrovská knihovna...Tak se začti..

Přetvářka a pomluvy

Publikováno 16.12.2015 v 19:58 v kategorii Svět kolem nás, přečteno: 249x

Kdy si myslíte že je přetvářka dobrá, a kdy špatná?
Ležím sama doma,nemocná a přemýšlím: ,,O čem pak asi napíšu dnešní článek? Chtělo by to něco zajímavého, poslední dobou už moje články ostatní moc nezajímají."
1. Co mě napadlo- Horizont kapitola 8 ! ,,Ne! To píšeš pořád! " Zařvalo mé podvědomí a já (i když nerada :D ) musela souhlasit.
2. Poezii! ,,Tu jsi teď taky psala často! Navíc, teď by jsi sem určitě chtěla dát básničku  o tom jak se chceš stát hlínou a to asi taky nebude bavit všechny." opět se ozvalo moje podvědomí a já opět musela souhlasit.
3. Zajímavosti! ,,To zní dobře, ale taky to tu bylo nedávno. Můžeš udělat nějaký speciál zajímavostí, až budeš mít 1 000 návštěv." Opět poradilo podvědomí.

A pak mě to konečně napadlo! A moje podvědomí zatleskalo! Přetvářka a pomluvy!
K tomuhle nápadu mě vlastně tak nějak dokopala Jitř u ní v komentářích. Šlo  o jeden citát. O to, že to my ze sebe děláme to, čím jsme. Ale i přes tohle, to tak v opravdovém světě nikdo nebere. Bohatí lidé jsou podle všeho lepší, než ti co neplatí daně, protože nemají z čeho. (Samozřejmě mám na mysli ty, co pilně pracují.) No a tak se prostě rozsvítila ta moje žárovka a tenhle článek je na světě! 
                                  
Přemýšleli jste někdy o tom kolik lidí se před vámi přetvařuje? V téhle době, už to vlastně není nic divného. Je to běžné. Svým způsobem, je to nutné. Dám vám příklad.
-Lidé v práci, jako učitelky,realitní prodavač domů,prodavačky,číšníci-servírky,operátoři..VŠICHNI! Ve většině prací je přetvářka nutná. Je nutný úsměv! K úsměvu ale potřebujete důvod, a ten někdy bohužel nemáte. A je tu čas na přetvářku!
-Vaši přátelé a rodina
a) Přetvařují se aby vám udělali radost : -Tohle oblečení ti sluší 
b) Nechtějí vás trápit : -Mám se fajn, nemám žádné problémy (Každý musí vědět že taková věta je lež,každý má problémy. Ale to že váš přítel nechce aby jste se o něj báli,by vám mělo udělat radost. :) )
Zjednoduším to všichni se přetvařují. :( 
Tyhle ty typy přetvařování co jsem sem napsala, jsou respektive dobré. Svým způsobem nikomu neubližují..Horší je když pak přijdou pomluvy!! A věřte mi to. Pomluva se s přetvářkou často drží za ruku.
                    Gossip.jpg
Dejme tomu že ta vaše kamarádka tedy řekne, že máte hezkou bundu,ale jí se vlastně nelíbí. Vám to udělá radost! To je dobře. :) Ale potom ta vaše kamarádka nakráčí za někým jiným a společně tu vaší bundu budou pomlouvat. To už není hezké. :(
                                                              pomluvy-i.jpg
Pomlouvání oblečení podle mě hrozná hloupost. Nikdo nemůže za to, jak chodí oblékaný. Věc co dokážu pochopit, je pomlouvání vlastností. Ovšem s tím, že toho člověka nemáme rádi a nepřetvařujeme se před ním, že ho rádi máme. Ale jak se říká : Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A je to pravda! Pomlouvání je vlastně koloběh. Ten pomlouvá toho,ten zas támhle tu,ta zase jeho. A tak to jde dokola. Nikdo nic neví, dokud to někdo nepráskne. Pak nastává problém! Každý začne litovat toho že toho dotyčného pomlouval. Zničí si přátelství s ostatními. Neříkají si tajemství, už si nevěří. Jde to sice spravit, ale vezměte si talíř a hoďte ho na zem. Jde slepit,ale navždy už bude vidět že byl rozbitý. A tak už to zůstane. To přátelství zůstane takové..no nakřápnuté.
                                
Na druhou stranu, myslíte si že kdyby jste byli k tomu příteli upřímní pomohlo by to? 
Piště do komentářů :) já o tom napíšu zase někdy příště.
-Vaše Boolket


Komentáře

Celkem 13 komentářů

 • ♥ Lenča ♥ 16.12.2015 v 20:48 S obojím mám momentálně zkušenost. Jedna holka Kikina se naštvala, že se mi líbí stejnej kluk co jí a tak mě u něj a jeho kámošů pomlouvá a dělá ze mě krá*u a kdovíco -_- Nevím jestli jí to věří, ale spíš z ní maj srandu.
  Další kravka Anna mi pomlouvá oblečení a moje chování a přátelí se s tou první. Navíc obě zatloukaj a pak z toho vyjdu jako blbá já -_-
  A pak je ještě třetí kravka Sabina, která se mě snaží přesvědčit o tom že má pravdu, jenže jí to nevychází..
  Společně se kamarádí a já jsem ta blbá -_- Naštěstí mám 2 kamarádky který jsou v pohodě.

  Je sice milý, že mi všichni říkaj ,,nevzdávej se, ignoruj je, bav se s někým jiným" jenže když se o mně baví přede mnou, jen mění jméno, školu a mluví o mně ve třetí osobě... Tak pak dělej že o nic nejde -_- Mamka mi nabízela přechod na jinou školu, jenže jsem v osmičce a pokusím se to přežít, když budu nad věcí možná přestanou a ty u kterých mě Kikina pomlouvá mě možná budou chtít poznat (ale nevím no, jsou v devítce a už máš půl roku v háji a já teď druhý tejden nejsem ve škole a možná bychom se už normálně bavili (no jo ta moje fantazie...))
  A ona (Kikina) má ještě po tom všem troufalost mi posílat na skype žádosti a žádost na odblokování na fb (ještě aby mě nějak blbě označila, to tak) -___-

  Já vím, dlouhý a nezajímavý, ale komentáře jsou k okomentování a k napsání názoru :D A pardon za chyby jsem na tabletu :D


 • Booklet 16.12.2015 v 20:53 Lenča: To je mi líto :( Ale radím ti, vykašli se na ně a nikam nepřestupuj! I přes to všechno (jak jsi sama psala) tam máš 2 kamarádky které tě mají určitě rády. A co ty víš 3:D Třeba se tam i někomu líbíš.
  BTW Tvůj komentář mi vůbec nevadí!! Naopak! Ani nevíš jakou mi dělá radost, když moje články komentujete. :)


 • ♥ Lenča ♥ 16.12.2015 v 21:06 Akorát jsem ty dvě kámošky nechala na holičkách, zítra se bude prezentovat naše fiktivní firma a já jsem marod, ale holky říkaly že to neva ať se uzdravím.
  No, s tím že se někomu líbím... Ahm, no, u jednoho mi to přijde že docela dost, a pak je jeden, kterej mi párkrát řekl prcku (jsem oproti němu docela malá a nejmenší holka ze třídy :D), vždycky se usmívá když si mě všimne (je to ten co se mi líbí...) a jeho kámoš jednou říkal že prej se do mě zabouchl ale nechce si to přiznat... Hehe, ale tohle je spíš k tématu láska, hehe :DD
  Jo, to já když mám novej komentář jsem taky strašně ráda :)


 • Booklet 16.12.2015 v 22:23 Lenča: No tak vidíííš!!! :3 To je hezký..nemáš důvod měnit školu :)


 • Stiak 16.12.2015 v 23:52 Karma všecičko vidí >u> :D

  Přetvářka je nutná. Kdo by chtěl sedět vzadu ve třídě, se slzama v očích, a dávat najevo to, jak ho utlačují vzpomínky na dřívější časy, na pomluvy, zradu, bolest, ztrátu, pokus o sebevraždu, dno, tmu, strach, nenávist, smutek, bezduché tělo, touhu po vlastní smrti nebo masivním krveprolití (Stiak, ty zas maličko brzdi, krapet přeháníš)

  Jednoduše, kdo by chtěl nastavovat svou pravou tvář jen na to, aby mu přiletěla facka, no ne?


 • Booklet 17.12.2015 v 00:23 Stiak: Souhlas! :D Prostě jsem tím chtěla dát najevo že přetvářka ve správné chvíli není špatná :)


 • Kathy 17.12.2015 v 11:50 Toto jsem zažila minulej rok ted v pohodě všechny posílám do.... Eh :D Jinak i dnes se mi stává že se lidé přetvařují ( většinou to poznám) a pomlouvají ale já na to kašlu :D momentálně jsem marod :(


 • Booklet 17.12.2015 v 14:36 Viky: Taky jsem marod :DD A když se lidé přetvařují taky to většinou poznám :D


 • Illiam 17.12.2015 v 20:38 Jelikož se mi chce spát a ne vymýšlet sáhodlouhé komentáře, zjednoduším to tím, že řeknu, že sohlasím se Stiak :D Naprosto. Přetvářka je součást lidského bytí, stejně jako - nenapadá mě žádný dostačující příklad, sakra - cokoli jiného...


 • Booklet 17.12.2015 v 23:27 Illiam : Také souhlasím :)....Přetvářka je prostě nutná...někdy je nutnější než upřímnost


 • ... 19.12.2015 v 16:47 Jop, souhlasím, že přetvářka je někdy potřeba ale zase se nemůže pořád přetvařovat... Jinak ohledně té upřímnosti... jako dobrý příklad je Týna :D XD Ta by někdy raději měla držet jazyk za zuby :D


 • Booklet 19.12.2015 v 19:07 Přesně o tom bodu další článek z rubriky "Svět kolem nás" :D


 • ... 20.12.2015 v 06:18 :D XDDD


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?via GIPHY