Svět je obrovská knihovna...Tak se začti..

Upřímnost a tajemství

Publikováno 29.12.2015 v 11:54 v kategorii Svět kolem nás, přečteno: 128x

Hele abych byla upřímná, vypadáš jako opičí prdel, ale jsi moje nejlepší kamarádka.
Ahoj! Po delší době vás zase vítám v téhle rubrice. Je tu článek, který jsem chtěla napsat už dlouho -UPŘÍMNOST A TAJEMSTVÍ!

Upřímnost je zvláštní a podle etikety bychom měli být schopni rozlišovat, kdy se hodí a kdy vážně není na místě. Jistě každý má nějaké to svoje tajemství, které třeba neřekne ani své druhé polovičce. (To záleží na vlastnostech člověka. Na ukecanosti.) Ti ukecaní mohou říct každému o sobě i to nejmenší (jako třeba já :D ), ale pořád to neznamená že jsou upřímní. To se pojí na další vlastnost -Pravdomluvnost . Řekla bych že upřímnost a pravdomluvnost je vlastně to samé, protože když lžete, nejste upřímní. :) Někdy se ale lhát musí! 
Pohádáte se s rodiči a v tu chvíli je opravdu nenávidíte a v tuhle dobu se děj situace rozděluje do dvou skupin.
1) Upřímní - Řeknou co mají na jazyku. Většinou to rodiče zamrzí a stejně tak by to zamrzelo i vás, kdyby vám rodiče řekli, že vás nenávidí.
2) Tajnůstkáři - Neřeknou nic a jejich myšlenka, zůstane jen myšlenkou. Ta po čase vyprchá a nikomu neublíží.
Vidíte? V téhle situaci je podle mě volba tajemství lepší, než rychlá upřímnost co se za den změní na jiný názor. Upřímnost se prostě v některých situacích nehodí! Není nutné všem hned říct co máte na jazyku a zkazit tím váš vztah . Je to sice smutné, ale přirozené. Každý má tajemství a do těch tajemství by měli patřit právě urážlivé myšlenky na lidi co máte rádi. Máte je rádi? Tak je neurážejte!
 
Řeknu vám další příklad, který se opravdu stal a mě samotnou to mrzelo a kdybych mohla vrátit čas, tak to udělám a zalepím té kamarádce pusu.
Zkrátka jedna moje kamarádka sebrala mé 2. kamarádce telefon a našla její fotky. A začala chodit po celé místnosti, všem ty fotky ukazovala a zařvala : ,,Hej! Nevíte někdo, proč je na fotkách tak hezká a v reálu tak hnusná? " 
A to co mě na tom nejvíc vyděsilo bylo že ta kamarádka, které tamta sebrala mobil, na sobě nedala vůbec znát, že se jí to nějak dotklo a jen se hloupě smála a přitom mě to tak zamrzelo za ní! :/

Co si o tomhle myslíte vy? Co by jste udělali? -Pište do komentářů :)

Tak doufám že jste mě pochopili co tím myslím. :) a ještě vám tu nechám 2 tématické písničky :3.
- Vaše Booklet ♥

Komentáře

Celkem 8 komentářů

 • Bára Mullerová 29.12.2015 v 21:47 Je to nádherný......toto je umění :D :*


 • Booklet 29.12.2015 v 21:55 Baruško moje :3 : Děkujuu moooc!!! A není..je to prostě článek...


 • Kathy 30.12.2015 v 13:13 Ouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu moje oblíbená písnička Secret se vyskytla v článku :D :)) Tak já jsem většinou upřímná ,ale lež nikdy neuškodí páč ta milosrdná. Jinak moc pěkný článek upřímně souhlasím s tebou :))


 • Booklet 30.12.2015 v 17:30 Kathy : Děkujuu :33 moc jsem ráda že se mnou někdo souhlasí :)


 • ... 03.01.2016 v 21:39 Velmi zajímavý článek!!! :3 :) Mluvíš mi z duše no prostě co více říci... :) :D


 • Booklet 03.01.2016 v 22:53 Kalinka: :33 děkujuu moooc


 • Stiak 05.01.2016 v 22:23 Honestly... Oh crap. (Aneb Sti zas přemýšlí.)

  A právě jsem se zamyslela nad... Nad tou nepřebernou hromadou tajemství, co v sobě schovávám, nad tím, že před každým skrývám něco jinýho a...
  Crap. Měla bych s něčím takovým něco dělat :D

  Awesome článek *w*


 • Booklet 06.01.2016 v 15:14 Stiak: Pokud máš k utajení nějaké maličkosti důvod, tak není třeba spěchat. :) Samozřejmě, svěřit se je lepší.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?via GIPHY